Ortopedický magazín logo

Reklama

MZ SR: Všetci infikovaní juhoafrickou mutáciou COVID-19 sa vrátili zo zahraničia

MZ SR: Všetci infikovaní juhoafrickou mutáciou COVID-19 sa vrátili zo zahraničia

Foto: ilustračné, Envato Elements

Všetky osoby, u ktorých sa identifikovala juhoafrická mutácia nového koronavírusu majú cestovateľskú anamnézu. Zároveň boli v domácej izolácii a v súčasnosti sa nedokázalo šírenie tejto mutácie vírusu na území Slovenska. V stanovisku to potvrdila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave eviduje ženu, ktorá sa vrátila z dovolenky v Tanzánii a Zanzibare. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave zaznamenal ženu, ktorá sa vrátila z Turecka, taktiež dvoch mužov a jednu ženu, ktorí sa vrátili z Tanzánie.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Žiline registruje muža, ktorý sa vrátil zo Zanzibaru. „Informácie k siedmej pozitívnej vzorke sa nemenia, žena prišla zo Zanzibaru, registruje ju Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici,“ dodala Eliášová.

Pribudlo 3600 prípadov nákazy, počet úmrtí stúpol o 109

Prostredníctvom RT-PCR testov zachytili v utorok (9. 3.) na Slovensku 3600 pozitívnych na ochorenie COVID-19. Vvykonali 16.361 testov. Počet úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom sa zvýšil o 109. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Pribudlo tiež 1681 pozitívne testovaných antigénnymi testami. „Je to 22 percent zo 16.361 ukončených RT-PCR vyšetrení a 1,07 percenta zo 154.883 antigénnych testov,“ spresnilo ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti.

V nemocniciach je hospitalizovaných 3963 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 3720 ľudí. Na JIS je 324 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 369 osôb. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 vzrástol o 109 prípadov.

Celkový počet úmrtí „na covid“ je 8146 a celkový počet úmrtí „s covidom“ je 1614.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 373.797, za predchádzajúci deň pribudlo 3103 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 195.224 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 6761 ľudí.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This