Ortopedický magazín logo

Reklama

Muž stratil protetickú nohu v rybníku

Muž stratil protetickú nohu v rybníku

Počas zábavy pri rybníku Big Indian Pond, severne od Portlandu v USA, mladý muž stratil protetickú nohu. Prišlo k tomu údajne pri zábavných aktivitách na vode. 

Devätnásťročný mladík opísal udalosť pre Portland Press Herald. Tvrdí, že cítil, ako sa mu protéza uvoľnila, ale už jej strate nevedel zabrániť. Pomoc sa rozhodol hľadať na sociálnej sieti a hneď vypísal výzvu, že hľadá dobrovoľných potápačov, ktorí by boli ochotní nájsť jeho „nohu“.

Dvaja vojaci z neďalekého štátu Maine sa o to pokúsili v čase pracovného voľna. Po nich sa ohlásili ďalší dobrovoľní potápači. Zatiaľ, žiaľ, neboli úspešní. Cenu protézy Smithovci odhadli na 40 000 dolárov.

A tak je zatiaľ mladý muž odkázaný na svoju starú protézu, ktorej veľkosť mu už nepostačuje. Preto rodičia začali vybavovať pre svojho syna novú protézu. Ten tvrdí, že aj keď na čas zase prišiel o časť svojej mobility, veľmi ho prekvapila ochota mnohých ľudí, ktorí sa mu snažili pomôcť pri pátraní.

Redakcia

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This