Ortopedický magazín logo

Reklama

Mierne sa predlžujú čakacie doby v zubných ambulanciách

Mierne sa predlžujú čakacie doby v zubných ambulanciách

Režim v zubných ambulanciách sa počas tretej vlny pandémie koronavírusu nezmenil, naďalej fungujú v rámci zvýšeného hygienicko-epidemiologického režimu. Dôsledkom toho sa mierne predlžujú čakacie doby pacientov na plánované ošetrenie, zvýšili sa tiež náklady na osobné ochranné pracovné pomôcky (OOPP).

Zubné ambulancie v súčasnosti fungujú podľa štvrtej aktualizácie metodického usmernenia z januára 2021, ktoré bolo vypracované ešte počas prvej vlny pandémie. „Naša stratégia postupov ošetrenia v metodickom usmernení bola správna a nie je potrebné ho meniť ani príchodom tretej vlny,“ uviedol prezident Slovenskej komory zubných lekárov (SKZL) Igor Moravčík. Zvýšený hygienicko-epidemiologický režim podľa neho bude mať trvalejší charakter.

Zubné ambulancie naďalej fungujú v režime objednávania pacientov tak, aby sa zaistila bezpečnosť pacienta, ako aj dentálneho tímu. Vzhľadom na bezpečnosť zubné ambulancie tiež zabezpečujú potrebné množstvo ochranných pomôcok. „To pri zvýšenom hygienicko-epidemiologickom režime predstavuje nemalý zvýšený náklad. Ak ošetrujem denne napríklad desať pacientov, každú položku OOPP je potrebné vynásobiť minimálne desať za deň,“ vysvetlil. Doplnil, že zubné ambulancie sú aktuálne v tejto oblasti bez štátnej podpory.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This