Ortopedický magazín logo

Reklama

Medicínski klauni pomáhajú detským pacientom online

Medicínski klauni pomáhajú detským pacientom online

Zdroj: O.Z. Červený nos

Zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený nos zostali v kontakte s detskými pacientmi aj v čase pandémie. Cestu k nim si našli online cez videohovory. TASR o tom informovala Zuzana Marčeková z oddelenia marketingovej komunikácie Univerzitnej nemocnice Martin (UNM).

Detské oddelenie Psychiatrickej kliniky UNM má celoslovenskú spádovú oblasť a lieči tie najvážnejšie duševné poruchy detí. Občianske združenie preto nemocnici darovalo tablety, aby sa medicínski klauni mohli s deťmi spojiť. „Prostredníctvom interaktívneho videohovoru sa môže malý pacient stretnúť a zabaviť s dvoma profesionálnymi zdravotnými klaunmi, ktorí sa mu budú približne 20 minút venovať vo vopred dohodnutom termíne,“ priblížila projekt Martina Dobšinská Novomestská, hovorkyňa občianskeho združenia. Stretnutia pomáhajú v liečbe detských pacientov.
Pri tablete sa deti striedajú podľa časového harmonogramu vo dvojici za prísneho dodržiavania protiepidemických opatrení. „Online klauniáda sa nezaobíde bez tradičného vybavenia, ktorým je červený nos nielen u klaunov, ale v niektorých prípadoch aj u detí. Cieleným rozhovorom si účinkujúci klauni získavajú pozornosť ‚publika‘ a zapájajú deti do rozličných úloh, ktoré majú v drvivej väčšine humorný charakter, najmä vzhľadom na vek a osobnostný profil detí,“ uzavrela vedúca sestra Psychiatrickej kliniky UNM Martina Dubovcová.

Zdroj: TASR

FOTO: O.Z. Červený nos, https://www.cervenynos.sk/index/

 

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This