Ortopedický magazín logo

Reklama

Malta od 14. júla zatvára hranice pre nezaočkovaných ľudí

Malta od 14. júla zatvára hranice pre nezaočkovaných ľudí

Malta v piatok oznámila, že sa stáva prvou európskou krajinou, ktorá zatvára hranice pre nezaočkovaných ľudí . To platí pre každého, kto nie je úplne zaočkovaný proti koronavírusu. Opatrenie zavádza pre prudký nárast ochorení COVID-19, uviedla tlačová agentúra AFP.

Maltský minister zdravotníctva Chris Fearne povedal, že opatrenie vstúpi do platnosti v stredu 14. júla, a dodal: „Budeme prvou krajinou v Európe, ktorá urobí tento krok.“

Malta bola vyzdvihovaná v očkovaní ako úspešný európsky štát, keďže má úplne zaočkovaných 79 percent dospelých obyvateľov.

Od 27. júna, keď hlásila nula nových nakazených a iba 28 aktívnych prípadov infekcie, sa však situácia zmenila a ostrov v Stredozemnom mori v piatok oznámil 96 nových infikovaných, takže celkový počet aktívnych prípadov stúpol na 252.

„Od stredy 14. júla každý človek prichádzajúci na Maltu musí mať uznané potvrdenie o očkovaní: maltský certifikát, britský certifikát alebo certifikát Európskej únie,“ povedal novinárom minister Fearne.

Podľa jeho slov 90 percent prípadov zistili medzi nezaočkovanými ľuďmi a mnohých trasovaním objavili v anglických jazykových školách. Prípady zatiaľ zistili v deviatich školách a dôsledkom toho je, že od 14. júla budú zatvorené všetky anglické jazykové školy. Maltská vláda len nedávno spustila program s finančnými stimulmi na prilákanie zahraničných študentov jazykov do krajiny.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This