Ortopedický magazín logo

Reklama

Kryoablácia – zmrazenie bolesti – metóda proti bolesti chrbta, preplácaná už aj na Slovensku

Kryoablácia - zmrazenie bolesti

Foto: ilustračné, Envato Elements

Pri kryoablácii sa aplikáciou nízkej teploty ovplyvňujú dráhy bolesti v jednotlivých nervoch. Mechanizmus účinku je podobný, ako keď si zoberiete liek proti bolesti – analgetikum. Účinok je však dlhší a váš organizmus nie je zaťažovaný liekmi. Tento úkon začala preplácať súkromná zdravotná poisťovňa Union. 

Zdravotná poisťovňa Union sa dohodla s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti Euro Pain Clinics na uhrádzaní tohto zákroku na chrbtici a to od marca tohto roku. Máme ambíciu sa na úhrade tohto výkonu dohodnúť aj s ďalšími poskytovateľmi spĺňajúcimi potrebné odborné, materiálne a personálne podmienky tak, aby sme dostupnosť tejto starostlivosti, pre pacientov, ktorí ju potrebujú, zabezpečili celoslovensky,“ hovorí Peter Sloboda, riaditeľ odboru nákupu zdravotnej starostlivosti v Unione. Dodáva, že výkon  je uhrádzaný priamo poskytovateľovi a poistenec preto nemusí o nič vopred žiadať.

Zdroj: ZP Union

Výkon odporúča aj Slovenská spoločnosť pre štúdium a liečbu bolesti. Vykonáva sa ambulantne pod kontrolou RTG alebo USG, v lokálnej anestézii a v dĺžke trvania do 30 minút. Nevzniká tu riziko sekundárnej bolesti, poškodenia ciev či tvorby jazvového tkaniva. Je vhodný aj pre pacientov s voperovanými stimulátormi. Hospitalizácia nie je potrebná, preto je možné rýchle zotavenie a návrat k bežným aktivitám.

Redakcia

Zdroj: TS Union ZP

Foto: Union ZP, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This