Ortopedický magazín logo

Reklama

Komárno: Nemocnica otvorila nové pracovisko magnetickej rezonancie

Komárno 12. januára (TASR) – Nemocnica Agel Komárno vo štvrtok otvorila nové pracovisko magnetickej rezonancie. Je umiestnené v novej budove urgentného príjmu s recepciou. Celková investícia vrátane stavebných úprav dosiahla 1,5 milióna eur a nemocnica ju hradila z vlastných zdrojov, informoval riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Prví pacienti absolvujú vyšetrenie v Komárne budúci týždeň. „Budú sa tu realizovať nielen vyšetrenia hospitalizovaných pacientov, pacientov z neurologickej, chirurgickej a gastroskopickej ambulancie, ale aj pacientov z externých ambulancií v okolí,“ potvrdil Jaška. Aktuálne je uzatvorená zmluva so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, do konca januára by mali pribudnúť aj zmluvy s ostatnými zdravotnými poisťovňami.

Prístroj typu 1,5 T od firmy Siemens bol do nemocnice dopravený v závere uplynulého roka. Jeho osadeniu predchádzali stavebné úpravy priestorov, ktoré bolo potrebné kompletne zrekonštruovať a novému diagnostickému zariadeniu prispôsobiť. Okres Komárno má 110.000 obyvateľov. Plánovaný spád onkologických pacientov sa blíži k číslu 600.000. Pracovisko magnetickej rezonancie v regióne roky chýbalo, pacienti dochádzali na vyšetrenie do Nových Zámkov alebo Dunajskej Stredy.

Zdroj: TASR
Foto: www.nemocnicakomarno.agel.sk

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This