Ortopedický magazín logo

Reklama

Klimatická zmena už teraz ohrozuje zdravie ľudí, tvrdí šéf WHO pre Európu

Klimatická zmena už teraz ohrozuje zdravie ľudí, tvrdí šéf WHO pre Európu

Riaditeľ WHO pre oblasť Európy Hans Kluge FOTO: TASR/AP

Klimatická zmena už teraz ohrozuje zdravie ľudí na svete a preto je potrebné podniknúť rozhodné kroky v boji proti tomuto fenoménu. Povedal to regionálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hans Kluge, informovala agentúra DPA.

„Klimatická zmena už teraz ohrozuje naše zdravie, naše budúce prežitie,“ povedal Kluge vo videu premietanom na klimatickom summite OSN (COP26) v škótskom Glasgowe. Varoval, že môže trvať najmenej tri desaťročia, pokým sa globálne otepľovanie stabilizuje.

„Dobré správy sú však, že zníženie emisií by zlepšenou kvalitou ovzdušia nášmu zdraviu pomohlo okamžite,“ podotkol Kluge. Dodal, že práve z tohto dôvodu ide o veľmi naliehavú záležitosť, v ktorej je potrebné konať.

Poukázal tiež na záplavy, aké sa vyskytli pred niekoľkými mesiacmi v západnej Európe a tiež na lesné požiare a vlny horúčav, ktoré majú tiež negatívny dosah na zdravie ľudí. „Na celosvetovej úrovni sú dôsledky (klimatickej zmeny) ešte ničivejšie a katastrofálnejšie, ohrozujú bezpečnosť potravín a vody,“ pripomenul.

Zdroj: TASR

Foto: TASR/AP

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This