Ortopedický magazín logo

Reklama

Joga s nadváhou? Populárne lektorky ukazujú, že sa to dá

Joga s nadváhou

Zdroj: instagram/mynameisjessamyn

Známe influencerky ukazujú, že joga sa dá cvičiť aj s nadváhou, či dokonca obezitou. Svojimi príbehmi dokazujú, že joga je fenomén, ktorý nepozná hranice a z jej výhod môže benefitovať skutočne každý.

Fenomén s názvom joga vznikol v starovekej Indii, no dnes je najmä na západe veľmi populárnym trendom. Pri slove joga si možno automaticky predstavíte štíhlu, bielu a mladú ženu na karimatke. Ide o obraz, ktorý nám často ponúkajú sociálne siete, či reklamy. 

Aj preto sa môže zdať, že ľudia s väčšou hmotnosťou, či inou farbou pokožky, nemajú v tejto komunite svoje miesto. Opak je však pravdou.

Väčšia rozmanitosť aj vďaka internetu

Internetový influencer je spojenie, na ktoré sú možno mnohí z nás alergickí. Sú však prípady, keď internetové osobnosti pozitívne inšpirujú a ukazujú príbehy, ktoré skutočne stojí za to sledovať. Aj vďaka týmto štyrom silným ženám sa darí búrať predsudky a bojovať s „fatofóbiou“ (strach z tučnoty) v komunite fanúšikov jogy.

Jessamyn Stanley alebo aj mynameisjessamyn je úspešnou lektorkou jogy, ktorá dáva zadarmo lekcie svojim fanúšikom. Podľa jej vlastných slov je jej úlohou ukázať, že aj ľudia s nadváhou môžu viesť aktívny a zdravý život plný aktivity a pohybu. 

Jessica Rihal pod menom jessicajadeyoga ukazuje, že kilá navyše a zdravý životný štýl idú dokopy. Svojou činnosťou chce inšpirovať ľudí s nadváhou, aby pravidelne cvičili jogu a nedali sa odradiť spoločenskými predsudkami. Pri joge navyše využíva viaceré cvičebné pomôcky, ktoré sú často neprávom zaznávané. Podľa jej slov sú však veľmi vhodné a nemali by sme sa ich pri cvičení jogy báť.

Edyn Nicole alebo aj edynloveslife vo svojich úspešných videách otvára témy porúch stravovania, pozitívneho prístupu k vlastnému telu, ale aj skúseností s body-shamingom. Edyn je úspešnou stylistkou, či podcasterkou a svojim prístupom k joge je skutočne originálna. Nemyslí si totiž, že každá póza musí byť dokonalá. Pri cvičení jej ide o to radovať sa z maličkostí a žiť v prítomnej chvíli.

Laura E. Burns je známa aj ako radicalbodylove a jej prístup k cvičeniu je skutočne radikálny. Laura tvrdí, že by sme svoje telo mali milovať za každých okolností a hlavne sa cítiť dobre presne takí akí sme. Jej hodiny jogy sú špecificky nastavené tak, aby ste prehĺbili vzťah k svojmu telu a získali potrebné sebavedomie.

Laura E. Burns
Laura E. Burns

Iný pohľad na jogu

Osobnosti ako Jessamyn, Jessica, Edyn, či Laura svojou činnosťou odbúravajú predsudky a snažia sa ukázať, že joga nie akousi modernou trendy technikou chudnutia, ale v prvom rade spôsobom, ako skvalitniť a zlepšiť vzťah k vlastnému telu, ale aj ako nájsť šťastie, pokoru a vnútornú pohodu.

Redakcia

Foto:

https://www.instagram.com/p/COLpICgrgeb/

https://www.instagram.com/p/CNS7N3tjcY_/

https://www.instagram.com/p/CHi2pvMgvYF/

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This