Ortopedický magazín logo

Reklama

ISPO: V deň zdravia zdôrazňuje dôležitosť a potrebu rehabilitácií

ISPO dôrazňuje dôležitosť a potrebu rehabilitácií

Foto: ilustračné, Envato Elements

Medzinárodná spoločnosť pre protetiku a ortotiku pri príležitosti Medzinárodného dňa zdravia pripomína dôležitosť a potrebu rehabilitácií. Organizácia na svojej webovej stránke vyzýva k ,,vybudovaniu spravodlivejšieho a zdravšieho sveta“.

Podľa ISPO je dôležité venovať sa lepšiemu prístupu ku kvalitným rehabilitačným službám a asistenčným technológiám.

Medzinárodná spoločnosť pre protetiku a ortotiku pripímána, že rehabilitácia je hlavná stratégia v oblasti zdravia, ktorá optimalizuje individuálne sociálne, fyzické a duševné fungovanie v každodennom živote. Konečným cieľom rehabilitácie je začlenenie do spoločnosti.

Zlepšenie zdravotného stavu populácie neznamená iba zníženie úmrtnosti a chorobnosti, ale aj zabezpečenie toho, aby ľudia žili, fungovali a zúčastňovali sa na svojom najlepšom potenciáli.

Zatiaľ čo 2,4 miliardy ľudí globálne potrebuje rehabilitačné služby, viac ako 50% tých, ktorí tieto služby potrebujú, k nim nemá prístup. Vylúčenie je pre osoby so zdravotným postihnutím akútnejšie. V niektorých krajinách s nízkym a stredným príjmom má prístup k rehabilitácii iba 3 – 5% osôb so zdravotným postihnutím.

Budovanie zdravšieho a spravodlivejšieho sveta si vyžaduje aj investovanie a posilnenie prístupu k rehabilitačným službám a asistenčným technológiám prostredníctvom riešenia prekážok, ktoré stále bránia veľkej väčšine svetovej populácie v rehabilitácii, ktorú potrebujú, uviedla Medzinárodnej spoločnosti pre protetiku a ortotiku.

Zdroj: ISPO

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This