Ortopedický magazín logo

Reklama

Horskú dráhu v Japonsku zatvorili. Návštevníci hlásili zlomeniny 

Horskú dráhu v Japonsku zatvorili. Návštevníci hlásili zlomeniny 

Japonská horská dráha Do-Dodonpa s výhľadom na horu Fuji je najviac oceňovanou atrakciou od jej otvorenia v roku 2001 v parku Fuji-Q Highland. Jedna z najrýchlejších horských dráh na svete bola zatvorená po tom, čo štyria cestujúci za posledných deväť mesiacov nahlásili zlomeniny.

Do-Dodonpa je jedna z najrýchlejších dráh na svete. Dokáže zrýchliť z 0 na 180 km/h za 1,56 sekundy. Predstavitelia miestnej samosprávy Yamashi uviedli, že horská dráha sa po nahlásení štyroch pasažierov so zlomeninami krku a chrbtice kvôli bezpečnosti zatvára.

Guvernér Kotaro Nagasaki kritizoval prevádzkovateľov parku za to, že nepridali ďalšie bezpečnostné opatrenia alebo neupozornili vládu skôr. Povedal, že ak by boli prijaté vhodné opatrenia, tak by sa mohlo predísť týmto nehodám.

Dve ženy a dvaja muži vo veku 30 až 50 rokov utrpeli zlomeniny krku a chrbtice v čase od decembra do augusta.

Kimie Konishi, hovorkyňa parku, pre The Washington Post uviedla, že park bol skontrolovaný po nahlásení zranení pasažierov a žiadne problémy neboli nájdené. Predstavitelia parku oznámili každú nehodu polícii, ale priamo na vládu sa obrátili až po štvrtej nehode.

Mrs. Konishi dodala, že všetci pasažieri dostali inštrukcie, aby udržiavali kontakt s opierkami hlavy a operadlom. Niektorí zranení pasažieri však povedali zamestnancom parku, že sa možno počas jazdy predklonili. Kim Konishi dúfa, že sa zranení čoskoro uzdravia.

Fuji-Q Highland zostane zatvorený, dokým vládni vyšetrovatelia nedokončia svoje vyšetrovanie. Pravdepodobnosť nehôd v zábavných parkov je zvyčajne nízka, ale nehody sú možné. Z minulosti sú známe aj prípady s tragickým koncom.

Žena v USA zomrela po tom, ako jej sila horskej dráhy roztrhala tepnu, čo spôsobilo vážnu stratu krvi. Jedenásťročný chlapec sa v zábavnom parku utopil, keď sa na atrakcii prevrátil s plťkou.

Redakcia

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This