Ortopedický magazín logo

Reklama

Grécko: Zdravotní pracovníci v Aténach protestovali proti povinnému očkovaniu

Zdravotní pracovníci v Aténach protestovali proti povinnému očkovaniu

Zamestnanci štátnych nemocníc organizovali v gréckej metropole Atény päťhodinový štrajk na protest proti plánom vlády zaviesť povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre všetkých zdravotníckych pracovníkov. Foto: TASR/AP

Zamestnanci štátnych nemocníc v Grécku dnes v Aténach protestovali proti povinnému očkovaniu. To totiž plánuje zaviesť grécka vláda pre všetkých zdravotníckych pracovníkov. Ako informovala agentúra AP, štrajk zdravotníkov trval päť hodín. 

Proti opatreniu, ktoré nadobudne účinnosť 1. septembra, protestovalo pred budovou ministerstva zdravotníctva v Aténach približne 300 pracovníkov nemocníc.

Grécky parlament schválil v priebehu leta zákon o povinnom očkovaní všetkých pracovníkov v zdravotníctve, a to ako v štátnom, tak i súkromnom sektore, vrátane zamestnancov pracujúcich v domovoch dôchodcov.

Tie osoby, ktoré do zmieneného dátumu nebudú zaočkované aspoň jednou dávkou očkovacej látky alebo sa nepreukážu dokladom potvrdzujúcim prekonanie covidu, budú prehlásené za dočasne práceneschopné.

Zväz zamestnancov štátnych nemocníc uviedol, že hoci vakcíny podporuje, s povinným očkovaním nesúhlasí. Grécke úrady v posledných týždňoch zaznamenali v krajine nárast počtu prípadov nákazy koronavírusom a súvisiacich úmrtí, ako aj počtu hospitalizácií. Úplne zaočkovaných je v takmer 11-miliónovom Grécku už približne 5,6 milióna ľudí, píše AP.

Grécka vláda schválila v utorok sériu nových opatrení proti šíreniu koronavírusu vrátane spoplatnenia testov pre nezaočkovaných. Po novom budú môcť reštaurácie, bary, zábavné podniky či športové podujatia navštevovať iba zaočkované osoby či ľudia s potvrdením o imunizácii. Opatrenia vstúpia do platnosti 13. septembra a budú platiť do 31. marca budúceho roka.

Zdroj: TASR

Foto: TASR- AP

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This