Reklama

Francúzsko poskytne bezplatnú antikoncepciu pre všetky ženy do veku 25 rokov

Francúzsko poskytne bezplatnú antikoncepciu pre všetky ženy do veku 25 rokov

Francúzsko umožní od budúceho roka bezplatný prístup k antikoncepcii. Všetky ženy do veku 25 rokov by mali dostávať bezplatnú antikoncepciu. Oznámil to francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran, informovali agentúry Reuters a AP.

„Zaznamenali sme pokles v súvislosti s užívaním antikoncepcie medzi mladými ženami z finančných dôvodov… Je neprípustné, aby ženy nemali možnosť chrániť sa a aby nemali prístup k antikoncepcii v prípade, že sa pre ňu rozhodnú, pretože je príliš drahá,“ uviedol Véran.

Toto opatrenie bude okrem bezplatnej antikoncepcie zahŕňať aj bezplatné konzultácie u lekára v súvislosti s užívaním antikoncepcie. Opatrenie pritom vstúpi do platnosti 1. januára 2022. Francúzsko aj doteraz umožňovalo bezplatný prístup k antikoncepcii, avšak iba pre ženy do veku 18 rokov. Agentúra Reuters pripomína, že opatrenie vláda prijala v čase, keď sa vláda prezidenta Emmanuela Macrona pripravuje na budúcoročnú volebnú kampaň.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Copyright 2022 © epoc pro, s.r.o.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This