Ortopedický magazín logo

Reklama

Francúzsko poskytne bezplatnú antikoncepciu pre všetky ženy do veku 25 rokov

Francúzsko poskytne bezplatnú antikoncepciu pre všetky ženy do veku 25 rokov

Francúzsko umožní od budúceho roka bezplatný prístup k antikoncepcii. Všetky ženy do veku 25 rokov by mali dostávať bezplatnú antikoncepciu. Oznámil to francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran, informovali agentúry Reuters a AP.

„Zaznamenali sme pokles v súvislosti s užívaním antikoncepcie medzi mladými ženami z finančných dôvodov… Je neprípustné, aby ženy nemali možnosť chrániť sa a aby nemali prístup k antikoncepcii v prípade, že sa pre ňu rozhodnú, pretože je príliš drahá,“ uviedol Véran.

Toto opatrenie bude okrem bezplatnej antikoncepcie zahŕňať aj bezplatné konzultácie u lekára v súvislosti s užívaním antikoncepcie. Opatrenie pritom vstúpi do platnosti 1. januára 2022. Francúzsko aj doteraz umožňovalo bezplatný prístup k antikoncepcii, avšak iba pre ženy do veku 18 rokov. Agentúra Reuters pripomína, že opatrenie vláda prijala v čase, keď sa vláda prezidenta Emmanuela Macrona pripravuje na budúcoročnú volebnú kampaň.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This