Ortopedický magazín logo

Reklama

FNsP J. A. Reimana v Prešove vyžaduje pri hospitalizácii test od očkovaných i neočkovaných

FNsP J. A. Reimana v Prešove vyžaduje pri hospitalizácii test od očkovaných i neočkovaných

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove vyžaduje od pacientov pri ich nástupe na hospitalizáciu negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 72 hodín. V prípade akútnych hospitalizácii sú pacienti podrobení najprv antigénovému testovaniu a následne PCR testu.

„Pacienti môžu PCR test absolvovať v mobilnom odberovom mieste vo FNsP J. A. Reimana v Prešove v budove starého infekčného oddelenia po elektronickom objednaní sa cez webstránku www.korona.gov.sk. Vyžadujeme ho od pacientov zaočkovaných, ale aj od nezaočkovaných,“ uviedol pre TASR riaditeľ nemocnice Ľubomír Šarník.

V prípade pacientov, ak ide o akútnu hospitalizáciu, je vykonaný antigénový test na príjmovej ambulancii a po prijatí na oddelenie sú testovaní PCR testami. „Pacient je izolovaný až do výsledku PCR testu, aby sme vedeli ochrániť v prípade pozitivity ostatných pacientov,“ vysvetlil Šarník. Nemocnica má podľa jeho slov na základe skúseností z prvej a druhej vlny a na základe usmernení Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR pripravené opatrenia na zvládnutie prípadnej tretej vlny

V súčasnosti je na infekčnom oddelení kapacita 40 lôžok. Z nich pacientmi s ochorením COVID-19 boli v piatok (3. 9.) obsadené tri lôžka.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This