Ortopedický magazín logo

Reklama

Fakultná nemocnica v Nitre bude mať nový urgentný príjem a očnú kliniku

nemocnica

Fakultná nemocnica v Nitre pripravuje prístavbu urgentného príjmu a očnej kliniky. Súčasťou investície má byť aj výstavba objektu kyslíkovej stanice.
Stavebný úrad v Nitre už k stavbe vydal územné rozhodnutie. Ako sa v ňom konštatuje, prístavba urgentného príjmu a očnej kliniky bude mať dve nadzemné podlažia. „Súčasťou stavby je aj rekonštrukcia existujúceho pavilónu chirurgických disciplín, ktorý bude s novou prístavbou komunikačne a funkčne prepojený,“ uvádza sa v rozhodnutí stavebného úradu.
Projekt počíta so zmenou operačných sál z očnej na traumatologickú a plastickú. Pribudne tiež miestnosť pre jednotku úrazovej urgentnej starostlivosti. V objekte budú zrekonštruované aj priestory izieb lekárov a sestier a ďalšie zázemie pre personál. „Navrhnutá je tiež výstavba nového objektu kyslíkovej stanice, ktorá sa v súčasnosti nachádza v priestoroch navrhovaného objektu urgentného príjmu a očnej kliniky,“ konštatuje sa v územnom rozhodnutí. Súčasťou projektu je aj výstavba inžinierskych sietí, terénne úpravy a výsadba zelene.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračná, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This