Ortopedický magazín logo

Reklama

Európa je jediný región na svete, kde sa počet nových prípadov, ako aj úmrtí zvyšuje

Európa je jediný región na svete, kde sa počet nových prípadov, ako aj úmrtí zvyšuje

Počet úmrtí v súvislosti s koronavírusom v Európe za uplynulý týždeň stúpol o desať percent, uviedla v stredu Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vo svojej pravidelnej správe. Európa je jediný región na svete, kde sa počet nových prípadov, ako aj úmrtí zvyšuje. Informovala o tom agentúra AP.

V najnovšej týždennej správe WHO sa uvádza, že celosvetovo pribudlo približne 3,1 milióna nových prípadov nákazy koronavírusom, čo predstavuje jednopercentný nárast oproti minulému týždňu. Takmer dve tretiny nových prípadov boli zaznamenané v Európe, kde je nárast oproti predošlému týždňu až sedem percent.

Až 42 percent z krajín, ktoré WHO zahŕňa do svojho európskeho regiónu, kam patria aj Rusko, stredoázijské republiky či Turecko a Izrael, zaznamenalo v poslednom týždni skokový nárast nových prípadov COVID-19.

Európa je opäť v epicentre pandémie,“ uviedol ešte minulý týždeň regionálny riaditeľ WHO pre Európu Hans Kluge. Varoval, že ak štáty neurobia proti šíreniu koronavírusu viac, možno v Európe očakávať do februára budúceho roka ďalších 500.000 úmrtí.

Globálne pritom počet úmrtí na ochorenie COVID-19 klesol za uplynulý týždeň o štyri percentá. Naďalej klesá v každom regióne okrem Európy. Na americkom svetadiele sa počet nových prípadov nákazy znížil o päť percent a počet úmrtí na COVID-19 o 14 percent.

V juhovýchodnej časti Ázie a Afriky klesol počet nových prípadov približne o tretinu, a to aj napriek nedostatku vakcín v týchto regiónoch.

Zdroj: TASR, AP

Foto: Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This