Ortopedický magazín logo

Reklama

Dve tisíc ľudí v Sofii protestovalo proti novým reštrikciám

Dve tisíc ľudí v Sofii protestovalo proti novým reštrikciám

Niekoľko stoviek ľudí protestovalo v stredu v centre bulharskej metropoly Sofia proti novým reštriktívnym opatreniam. V krajine s najnižšou mierou zaočkovanosti v EÚ majú zabrániť šíreniu koronavírusu. Informovali o tom agentúry AFP a Reuters.

Bulharská vláda v utorok nariadila skrátiť otváracie hodiny v baroch a reštauráciách. Po novom musia zatvárať svoje prevádzky najneskôr o 23.00 h. Kiná, divadlá, koncertné sály či fitnescentrá môže navštíviť iba obmedzený počet ľudí.

Podľa agentúry Reuters protestovalo v Sofii zhruba 2000 ľudí. Demonštranti sa najprv zišli pred budovou parlamentu, odkiaľ pochodovali k ministerstvu zdravotníctva.

Mnohí z protestujúcich v centre hlavného mesta, medzi ktorými boli majitelia i zamestnanci spomínaných prevádzok, odmietali medzi sebou dodržiavať rozstupy a nasadiť si rúška. K demonštrantom sa pridali aj desiatky taxikárov či vodičov donáškových služieb, ktorí autami zablokovali bulvár v centre mesta.

Bulharský minister zdravotníctva Stojčo Kacarov uviedol, že zavedenie predmetných opatrení bolo nevyhnutné, pretože „posledné miesto Bulharska v očkovaní vedie k tomu, že krajina má jednu z najvyšších úmrtností na covid“.

V sedemmiliónovom Bulharsku je aspoň prvou dávkou protikoronavírusovej vakcíny zaočkovaných menej ako 19 percent ľudí. V súvislosti s koronavírusom tam podľa agentúry AFP doteraz evidujú vyše 19.000 úmrtí.

Zdroj: TASR

Foto: Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This