Ortopedický magazín logo

Reklama

Dnes si pripomíname Svetový deň boja proti AIDS

Dnes si pripomíname Svetový deň boja proti AIDS

Každoročne si prvého decembra pripomíname Svetový deň boja proti AIDS, pri príležitosti ktorého Mládež Slovenského Červeného kríža (Mládež SČK) poukazuje na možnosti, dôležitosť i potrebu prevencie HIV. Mládež SČK sa problematike HIV/AIDS venuje už od roku 1997 a jej aktivity sú zamerané na edukáciu najmä mladých ľudí, ale aj širokej verejnosti, o problematike HIV/AIDS. Hlavným cieľom je šíriť povedomie o prevencii HIV, ktorá aj dnes predstavuje najúčinnejší nástroj v boji proti tomuto vírusu.

Cieľom 25. ročníka kampane je vyjadriť podporu ľuďom žijúcim s HIV/AIDS, ako si aj uctiť pamiatku vyše 36 miliónov obetí, ktoré si tento vírus doposiaľ vyžiadal. Neoddeliteľnou súčasťou kampane je aj snaha o odstránenie diskriminácie a stigmatizácie HIV pozitívnych ľudí. Mládež SČK svojou kampaňou vyzýva aj na zahodenie predsudkov, ktoré sa s touto problematikou spájajú a usiluje sa naviesť verejnosť na spoločnú cestu vzájomnej ľudskej tolerancie, empatie a súcitu.

Svetový deň boja proti AIDS

Hlavnou aktivitou, ktorú Mládež SČK pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS realizuje, je Národná súťaž HIV/AIDS prevencie. Do tohtoročného 6. ročníka súťaže sa zapojilo 71 stredných škôl a gymnázií z celého Slovenska. Každú zapojenú školu reprezentovali traja žiaci (jedno družstvo), prvého alebo druhého ročníka strednej školy. Súťaž sa uskutočnila prostredníctvom online súťažného systému. Do finále postúpilo 10 najlepších riešiteľov. Pre nepriaznivú epidemickú situáciu sa celoštátne finálne kolo uskutoční na začiatku roka 2022.

V prípade záujmu dozvedieť sa viac o realizovaných aktivitách môžete navštíviť facebookovú stránku s názvom Národný projekt Mládeže SČK SOM – Spolu ochránime mládež. Tiež webovú stránku http://aidsprevencia.redcross.sk/.  Na tej máte možnosť podporiť kampaň online zapálením sviečky za obete AIDS. 

Zdroj: TS Mládež Slovenského Červeného kríža

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This