Ortopedický magazín logo

Reklama

DJ Miky Bionic je hrdý na svoje protézy

DJ Miky Bionic je hrdý na svoje protézy

Keď pred dvadsiatimi rokmi pri pracovnom úraze prišiel o ruku, myslel si, že už nikdy nebude žiť plnohodnotný život. Dnes 45-ročný muž však nielenže našiel spôsob, ako sa venovať svojej veľkej vášni pre hudbu, ale aj lásku. Osud a tragédia ho doviedli k novému životu. Hovorí si DJ Miky Bionic, prečítajte si jeho príbeh.

Príbeh muža menom Michele Specchiale, známeho aj ako DJ Miky Bionic, je takmer ako zo sci-fi filmu. Na mixážnom pulte hrá pomocou mechanickej ruky, ktorá sa stala jeho charakteristickým znakom. Zostavili a prispôsobili mu ju technici v národnom inštitúte INAIL v talianskom meste Budrio. Ako sám hovorí, táto špičková protéza mu veľmi pomáha pri každodenných činnostiach a uľahčuje mu život.

Vášeň pre hudbu – DJ Miky Bionic

Michele už ako malý chlapec hral v kapele na klarinet. Po nehode prešiel na trúbku, pretože na nej mohol hrať jednou rukou. Všetko zmenila bionická protéza. „Vášeň pre hudbu ma sprevádzala vždy, ale možnosť hrať na DJ konzole je niečo, čo ma nadchlo,“ hovorí. „ Zo začiatku som hral len jednou rukou, ale potom som si uvedomil, že s protézou je to oveľa jednoduchšie.“

Hudba je preňho veľmi dôležitá, pomáha mu nielen zabaviť sa, ale aj čeliť životu. „Je to niečo, čo napĺňa moje srdce. Je to niečo magické,“ pokračuje Michele. „Aj keď som prišiel o ľavú ruku, vášeň pre hudbu pestujem stále viac a viac. Som dôkazom, že aj bez ruky môžete dosiahnuť čokoľvek, ak sa nikdy nevzdáte.“

DJ Miky Bionic

Osudová láska

Protézy si vyžadujú pravidelné opravy, s ktorými Michele chodí do spomínaného protézového centra. Práve na jeho chodbách jedného dňa stretol dievča, do ktorého sa okamžite zamiloval. Obaja si skúšali protézy – on na ruku a ona na obe nohy, o ktoré prišla pri autonehode.

„Keď sa nás niekto pýta, či by nebolo lepšie mať ruku a obe nohy, odpovedáme nie, lebo práve toto nešťastie je tvorcom našej lásky a manželstva,“ vysvetľuje DJ Bionic. „Teraz máme dve krásne dievčatká, čo tiež nebolo jednoduché. Len na chvíľu sa zamyslite nad tým, čo pre moju manželku znamenalo vynosiť deti – na nohách, ktoré obe majú protézy.“

Pomáhajú ľuďom

S manželkou Danielou sú súčasťou rôznych združení a sú známi ako „bionická rodina“. So svojím svedectvom sa radi delia napríklad v nemocniciach, ktoré ich zavolajú, aby pacientom porozprávali o tom, ako sa im podarilo zvládnuť rôzne neľahké situácie.

„To, že môžeme pomáhať druhým, napĺňa naše srdcia radosťou,“ hovorí Michele. „Byť príkladom pre toľkých ľudí, ktorí nevedia, ako sa postaviť k tomuto novému životu, keď sa ocitnú bez ruky alebo bez nohy… Ukazujeme, že aj takto sa dá ísť dopredu a bojovať za svoje sny.“

DJ Miky Bionic je hrdý na svoje protézy

Michele robí osvetu aj pomocou sociálnej siete Instagram, kde má viac ako 20-tisíc sledovateľov. Denne dostáva správy a komplimenty od mnohých ľudí, a nebojí sa o svojom postihnutí aj vtipkovať.

Hrdí na svoje protézy

Protézy Michela a Daniely sú tak trošku výstrednejšie: „Radi vyzeráme dobre a snažíme sa predvádzať naše farebné lesklé protézy, pretože sme hrdí na to, že ich máme. Sme hrdí na našu rozmanitosť a snažíme sa, aby si to uvedomili aj ostatní, hovoria.

Michele je okrem iného aj strojný inžinier a podnikateľ. Aj v tomto svojom hlavnom povolaní dokazuje, že jeho zdravotné postihnutie ho nezastaví. Jeho snom nie je vystupovať pred miliónmi ľudí, ale skôr v talentovej reality šou, kde by ukázal, ako dokáže hrať a mixovať skvelú hudbu: „Ukázať, že zdravotné postihnutie, o ktorom sa veľa hovorí v športe, nie je obmedzením ani v hudbe,“ uzatvára DJ Miky Bionic.

Jana Krajčovičová

Foto: Facebook Daniela Michele Specchiale

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This