Ortopedický magazín logo

Reklama

Dánsko utlmí program očkovania proti covidu

Dánsko utlmí program očkovania proti covidu

Dánsky úrad verejného zdravotníctva predpokladá, že od jari utlmí program očkovania proti ochoreniu COVID-19. V súčasnosti nevidí ani dôvod na podávanie tretích dávok vakcíny deťom a štvrtých dávok ohrozeným skupinám. Informuje o tom TASR, pričom čerpá zo správy agentúry Associated Press.

Dánsky zdravotnícky úrad vo svojom piatkovom vyhlásení zdôvodnil tieto úvahy ústupom tretej vlny epidémie koronavírusu v krajine „v dôsledku rozsiahlej imunity obyvateľstva“.

„Vysoká zaočkovanosť v Dánsku, predovšetkým treťou dávkou, znamená, že rastúce prípady nákazy dokážeme zvládať bez ťažkých priebehov,“ uvádza úrad.

Dánska vláda v januári v dôsledku rýchlo sa šíriaceho variantu omikron rozhodla o podávaní štvrtej dávky vakcíny starším obyvateľom a ďalším rizikovým skupinám. Dánsky úrad verejného zdravotníctva však teraz vyhodnotil, že tri dávky poskytujú dostatočnú ochranu pre klientov domovov dôchodcov a osoby nad 85 rokov a štvrtá dávka nateraz nie je potrebná.

Dánsko nedávno zrušilo väčšinu protipandemických opatrení s tým, že COVID-19 už nepredstavuje „spoločensky nebezpečné ochorenie“, keďže variant omikron príliš nezahlcuje zdravotnú starostlivosť. Dánsko okrem toho najnovšie zaznamenalo mierny pokles v týždennom počte nových prípadov nákazy.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This