Reklama

Ortopedický magazín logo
VITAJTE
Ortopedický magazín logo
Slider

Dánsko utlmí program očkovania proti covidu

Dánsko utlmí program očkovania proti covidu

Dánsky úrad verejného zdravotníctva predpokladá, že od jari utlmí program očkovania proti ochoreniu COVID-19. V súčasnosti nevidí ani dôvod na podávanie tretích dávok vakcíny deťom a štvrtých dávok ohrozeným skupinám. Informuje o tom TASR, pričom čerpá zo správy agentúry Associated Press.

Dánsky zdravotnícky úrad vo svojom piatkovom vyhlásení zdôvodnil tieto úvahy ústupom tretej vlny epidémie koronavírusu v krajine „v dôsledku rozsiahlej imunity obyvateľstva“.

„Vysoká zaočkovanosť v Dánsku, predovšetkým treťou dávkou, znamená, že rastúce prípady nákazy dokážeme zvládať bez ťažkých priebehov,“ uvádza úrad.

Dánska vláda v januári v dôsledku rýchlo sa šíriaceho variantu omikron rozhodla o podávaní štvrtej dávky vakcíny starším obyvateľom a ďalším rizikovým skupinám. Dánsky úrad verejného zdravotníctva však teraz vyhodnotil, že tri dávky poskytujú dostatočnú ochranu pre klientov domovov dôchodcov a osoby nad 85 rokov a štvrtá dávka nateraz nie je potrebná.

Dánsko nedávno zrušilo väčšinu protipandemických opatrení s tým, že COVID-19 už nepredstavuje „spoločensky nebezpečné ochorenie“, keďže variant omikron príliš nezahlcuje zdravotnú starostlivosť. Dánsko okrem toho najnovšie zaznamenalo mierny pokles v týždennom počte nových prípadov nákazy.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

Copyright 2021 © Factory 457 s.r.o.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This