Ortopedický magazín logo

Reklama

Chorobnosť na chrípku a chrípke podobné ochorenia stúpla o 38,6 percenta

Chorobnosť na chrípku a chrípke podobné ochorenia stúpla o 38,6 percenta

Foto: ilustračné, Envato Elements

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) počas 11. týždňa klesla oproti týždňu predtým o 0,2 percenta. Lekári nahlásili 8535 prípadov. Najviac ich bolo v Bratislavskom, najmenej v Trnavskom kraji. TASR o tom v piatok informoval odbor epidemiológie Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Chorobnosť na chrípku a chrípke podobné ochorenia stúpla o 38,6 percenta. Úrad eviduje 540 prípadov.

„Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná v Nitrianskom kraji, najnižšia v Bratislavskom kraji,“ priblížil ÚVZ. Choré na chrípku boli najmä deti do piatich rokov.

Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu nebolo v uplynulom týždni hlásené. V desiatom týždni nepribudol žiadny nový prípad SARI.

Chrípková sezóna trvá od 40. kalendárneho týždňa roka do 18. kalendárneho týždňa nasledujúceho roka, určila to Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Je charakteristická zvýšenou chorobnosťou na akútne respiračné ochorenia vrátane chrípky a jej podobných ochorení. Pokiaľ ide o chrípku, najdostupnejšou a najúčinnejšou špecifickou ochranou je podľa epidemiológov každoročné očkovanie. Na Slovensku ho hradia všetky zdravotné poisťovne. Najvhodnejší čas na očkovanie je počas jesenných aj zimných mesiacov až do objavenia sa epidémie chrípky.

COVID-19: pribudlo 1679 prípadov nákazy, počet úmrtí sa zvýšil 80

Prostredníctvom RT-PCR testov odhalili vo štvrtok (18. 3.) na Slovensku 1679 nových prípadov ochorenia COVID-19, vykonalo sa 6655 testov. Počet úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom sa zvýšil o 80. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

V nemocniciach je hospitalizovaných 3613 pacientov. Z nich potvrdené ochorenie má 3450 ľudí. Na JIS je 324 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 394 osôb.

Celkový počet úmrtí „na covid“ je 8894 a celkový počet úmrtí „s covidom“ je 1707.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 488.134, za predchádzajúci deň pribudlo 15.742 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 229.980 ľudí, za uplynulý deň dostalo druhú dávku vakcíny 3350 osôb.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This