Ortopedický magazín logo

Reklama

Charitatívne behy pomôžu ľuďom s hendikepom

Charitatívne behy pomôžu ľuďom s hendikepom

Charitatívne behy alebo inak charitatívne podujatie Parasport24 tour odštartuje 16. apríla v Žabokrekoch pri Martine Turčiansky beh. Podľa šéfa občianskeho združenia (OZ) Parasport24 Miroslava Buľovského budú súčasťou 15. ročníka aj Trenčiansky beh 14. mája a Spišský beh 10. septembra. Výťažok z turné poputuje vybraným sociálne slabým rodinám, hendikepovaným jednotlivcom aj inštitúciám.

Účastníci doterajších ročníkov prebicyklovali spolu takmer 4000 kilometrov. „Spolu sme vyzbierali pomoc v hodnote takmer 350.000 eur. Každý, komu sme pomohli, s nami pomáha ďalej. Preto zväčšíme našu akciu a zároveň vymeníme druh športu. Bicyklovanie zameníme za beh a nordic walking, kde sa môže zapojiť viac ľudí,“ vysvetlil organizátor akcií a šéf občianskeho združenia.

Doplnil, že do jubilejného ročníka chcú zapojiť tri kraje – Žilinský, Trenčiansky a Spišský. „Ale hlavne je naším cieľom zapojiť nielen tisícky bežcov priamo na akciách, ale aj vo svete takzvaným virtuálnym behom. Bude sa dať behať v mieste bydliska, na dovolenke, skrátka kdekoľvek. O to sa postaráme propagáciou na sociálnych sieťach,“ dodal Buľovský.

„Žijeme ťažšiu dobu na organizovanie akýchkoľvek podujatí. Preto je potrebné veci meniť tak, aby bolo možné plniť ciele, ktoré si dávame. Stále platí moje motto ‚cestu nájdeme, alebo si ju urobíme‘. Teraz sme si našli novú a vďaka skvelým ľuďom ju aj zvládneme, aby sme pokračovali v pomoci iným,“ uzavrel.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This