Ortopedický magazín logo

Reklama

Červeňanského dni menia termín konania

Červeňanského dni menia termín konania

Foto: ilustračné, Envato Elements

Vážené kolegyne, kolegovia, milí priatelia, 

v súvislosti s aktuálnou a nezlepšujúcou sa epidemiologickou situáciou v Slovenskej republike (pandémia koronavírusu) a s nariadením ústredného krízového štábu SR, ako aj vyjadrením RÚVZ, sme boli nútení opätovne preložiť XL. Červeňanského dni – národný kongres Slovenskej ortopedickej a traumatologickej spoločnosti. Po dohovore s výborom SOTS sme boli nútení stanoviť termín konania XL. Červeňanského dni na 28.-29. 10. 2021, v hoteli City Bratislava.

Všetky potrebné a podrobné informácie budú uverejnené na webstránkach: www.cervenanskehodni.sk, www.ortopedia.sk, najneskôr 1. 7. 2021.

Ďakujeme za porozumenie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s Vami.
S pozdravom

Prof.Mudr.Milan Kokavec, PhD.,MPH

Prezident SOTS

Registrácia účastníkov aj vystavovateľov z preloženého minuloročného kongresu je platná v plnom rozsahu pre tento nový termín / nie je potrebné sa registrovať opätovne /, taktiež aj Hotel City Bratislava akceptuje všetky rezervácie ubytovacích služieb.

Na počesť akademika Jána Červeňanského každoročne organizuje Slovenská ortopedická a traumatologická spoločnosť národný kongres spoločnosti – Červeňanského dni.

Ján Červeňanský sa narodil v roku 1905 v Bytči. Po promócii nastúpil na chirurgické oddelenie nemocnice v Košiciach a koncom tridsiatich rokov prešiel na Chirurgickú kliniku LF UK v Bratislave, k profesorovi Kostlivému. Koncom roku 1941 nastúpil po profesorovi Čárskom na miesto prednostu Ortopedickej kliniky LFUK v Bratislave. Habilitačná práca doktora Červeňanského (1942) sa týkala pre Slovensko výrazne aktuálneho problému patomorfológie, diagnostiky a liečby vrodeného vykĺbenia bedrových kĺbov (LCC).

Zdroj: cervenanskehodni.sk 

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This