Ortopedický magazín logo

Reklama

Bytovku v Sydney stráži pre koronavírus polícia

Bytovku v Sydney stráži pre koronavírus polícia

Austrálske štátne orgány minulý týždeň oznámili, že lockdown v najväčšom austrálskom meste Sydney predĺžia o týždeň. V meste totiž zaznamenali ďalších 27 nových prípadov nákazy koronavírusom. Na snímke ľudoprázdna, inak bežne plná ľudí obchodná štvrť v austrálskom Sydney 7. júla 2021. Foto: ilustračné, TASR/AP

Pre jeden bytový dom v austrálskom meste Sydney zaviedli miestne úrady v utorok prísny lockdown v snahe potlačiť rýchlo sa šíriaci výskyt koronavírusu. Informuje o tom agentúra DPA.

Polícia začala strážiť predný i zadný vchod bytovky v štvrti Bondi, kde testy preukázali ochorenie COVID-19 u deviatich obyvateľov. Odchod z objektu tohto domu i príchod doň boli zakázané.

Na jednom z okien budovy sa objavil nápis „Pošlite pivo“, na druhom bolo vidieť transparent „Kde je vakcína?“, približuje DPA. V Sydney je v súčasnosti tri týždne trvajúci čiastočný lockdown v dôsledku výskytu koronavírusu. Úrady obyvateľom nariadili, aby nevychádzali z domu – okrem nevyhnutných prípadov, ako sú nákup potravín, lekárske ošetrenie či pravidelné telesné cvičenie.

Prísnejšie opatrenia vrátane 14-dňovej povinnej karantény platia pre ľudí, ktorí navštívili lokality vyhlásené za miesta výskytu vírusu. Obyvatelia jednej štvrti na juhozápade Sydney, kde sa vírus v súčasnosti najrýchlejšie šíri, majú nariadené testovať sa každé tri dni v prípade, že chodia do práce.

Plne zaočkovaných proti koronavírusu je necelých desať percent Austrálčanov, obyvatelia sú teda v súvislosti s rýchlo sa šíriacim koronavírusovým variantom delta veľmi zraniteľní, analyzuje DPA.

Lockdown v Sydney sa má podľa pôvodného plánu skončiť v piatok, pravdepodobné však je, že sa aj napriek poklesu počtu nových infekcií za uplynulých 24 hodín však jeho predĺži .

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, TASR/AP

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This