Ortopedický magazín logo

Reklama

Budúci rok bude mať bojnicka nemocnica nový urgentný príjem

Budúci rok bude mať bojnicka nemocnica nový urgentný príjem

Nový urgentný príjem v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach začne fungovať na jar budúceho roka. Stavba bude mať ekologické prvky. Po dokončení bude mať bojnicka nemocnica viacero nových ambulancií i expektačné lôžka. 

K vybudovaniu nového urgentného príjmu pristúpil Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) ako zriaďovateľ nemocnice v súvislosti s novými legislatívnymi požiadavkami. V Trenčianskom kraji zatiaľ funguje urgentný príjem len v nemocnici v Považskej Bystrici.

S výstavbou urgentného príjmu začali vlani v novembri. „Harmonogram stavby sa dodržiava a predpokladám, že bude dodržaný, keďže všetky materiály potrebné pre stavbu máme dodané. Pochôdzna strecha je už urobená,“ načrtol v stredu počas kontrolného dňa na stavbe predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška.

Nový príjem bude mať podľa neho veľkú chodbu, prijímací pult a dva vstupy, jeden pre sanitné vozidlá, druhý pre ľudí, ktorí na príjem prídu sami.

„Bude tu približne päť vyšetrovní, traumatologická, psychiatrická, chirurgická a neurologická ambulancia. Ďalej tu bude sádrovňa, dve operačné miestnosti na zákroky a ešte jedna veľká miestnosť s piatimi expektačnými lôžkami,“ priblížil s tým, že súčasťou príjmu bude i technika vrátane digitálneho röntgenu a sonografií.

Náklady na vybudovanie príjmu predstavujú 3,6 milióna eur, TSK ju financuje zo svojho rozpočtu. Zvýšenie nákladov v súvislosti s rastúcimi cenami stavebného materiálu predseda TSK nepredpokladá.

NsP má po novom k dispozícii i nový mamograf. Financie na jeho zakúpenie rovnako poskytol TSK. O spustení jeho prevádzky bude verejnosť vopred informovať.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements 

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This