Ortopedický magazín logo

Reklama

Blíži sa odovzdávanie prestížneho ocenenia Biele srdce 2021

Blíži sa Ocenenie Biele srdce 2021

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) udelí mimoriadne ocenenie Biele srdce In memoriam PhDr. Margite Kosturíkovej za významný prínos v ošetrovateľstve. Komora počas slávnostného večera Biele srdce ocení ďalších dvadsaťosem sestier v kategóriách Sestra a pôrodná asistentka v praxi, Sestra a pôrodná asistentka – manažérka, Sestra a pôrodná asistentka – pedagóg. Štrnásty ročník slávnostného odovzdávania prestížneho ocenenia BIELE SRDCE 2021 na celonárodnej úrovni sa uskutoční v piatok 24. septembra 2021 v hotely Senec v Senci. Záštitu nad týmto podujatím prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová, ktorá osobne nositeľov tohto ocenenia príjme v prezidentskom paláci.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek si aj v tomto pandemickom období, chce pripomenúť dôležitosť a nezastupiteľné miesto sestier a pôrodných asistentiek v systéme zdravotnej starostlivosti. Od roku 2020 sa v médiách po celom svete objavovali obrázky a zábery sestier v ochranných oblekoch s unavenými výrazmi tváre, často s ranami od masiek a respirátorov. Počas pandémie aj sestry na Slovensku pracovali dlhé hodiny v extrémnom fyzickom i psychickom vypätí. Ich pracovné nasadenie a osobné obete však v mnohých prípadoch zostali nedocenené. Aj napriek rešpektu a obavám s príchodu tretej vlny sa Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek rozhodla zorganizovať každoročné slávnostné podujatie odovzdávania ocenenia BIELE SRDCE.

Biele srdce

„Ocenenie Biele srdce je symbolom starostlivosti, poznania a ľudskosti. Celosvetový symbol sestier Biele srdce bol oficiálne zvolený v roku 1999 pri príležitosti 100. výročia založenia Medzinárodnej rady sestier. Tvar srdca je prejavom humánnej komunikácie a pomoci a súčasne miestom, odkiaľ pramení kvalita ošetrovateľskej starostlivosti. Biela farba srdca symbolizuje jeho nositeľom prelínanie sa všetkých farieb, ktoré svet pozná, tak ako sestra prijíma všetkých ľudí sveta,“ vysvetľuje Iveta Lazorová, prezidentka SKSaPA. Cez laureátov ocenenia Biele srdce 2021 a ich životné príbehy budeme oslavovať, spomínať a hovoriť o tom, kto sú to sestry a pôrodné asistentky, aké je ich miesto a postavenie pri udržiavaní a prinavracaní zdravia.

Budeme hovoriť o krásach aj úskaliach, o nespochybniteľných prínosoch povolania sestra a pôrodná asistentka pre našu spoločnosť aj počas prebiehajúcej koronakrízy.

Výnimočné ocenenie za obetu a výnimočný počin pri záchrane životov pacientov počas pandémie

Nezabúdame ani na tie sestry a pôrodné asistentky, ktoré sa pri výkone povolania nakazili koronavírusom a tejto zákernej chorobe podľahli. Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek sa rozhodla udeliť nové výnimočné ocenenie „Cenu Johanny Bórik-Hrebendovej“ a zároveň prerozdeliť finančné prostriedky zo zbierky pozostalým rodinám. Cena Johanny Bórik-Hrebendovej bude udelená siedmim sestrám a dvom pôrodným asistentkám, za ich obetu a výnimočný počin pri záchrane životov pacientov počas pandémie.

Na slávnostný galavečer sú pozvané sestry a pôrodné asistentky z celého Slovenska. Slávnostné odovzdávanie ocenení BIELE SRDCE 2020 by nebolo možné zrealizovať bez podpory generálneho partnera podujatia spoločnosti Hartmann-Rico, ako aj ostatných partnerov. Naša vďaka patrí aj mediálnym partnerom podujatia, hovorí Lukáš Kober, riaditeľ kancelárie SKSaPA.

Zdroj: TS SKSaPA

Foto: SKSaPA

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This