Ortopedický magazín logo

Reklama

Biden: Pandémia ochorenia COVID-19 sa v USA skončila

Washington 19. septembra (TASR) – Americký prezident Joe Biden v rozhovore pre americkú televíziu CBS, ktorý bol odvysielaný v nedeľu, uviedol, že pandémia ochorenia COVID-19 v Spojených štátoch sa skončila. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Keďže v krajine boli do značnej miery odstránené obmedzenia týkajúce sa ochorenia COVID-19 a cestovanie dosahuje predpandemickú úroveň, prezidentove komentáre odzrkadľujú súčasný stav veľkej časti americkej spoločnosti.
„Pandémia sa skončila. Stále máme problém s ochorením COVID-19. Stále na tom veľa pracujeme…, ale pandémia sa skončila,“ povedal Biden v rozhovore pre spravodajskú reláciu CBS „60 minút“, ktorý nahrali minulý týždeň na autosalóne v Detroite.

„Všimnite si, že nikto nemá rúško,“ povedal Biden a ukázal na ľudí okolo. „Zdá sa, že všetci sú v celkom dobrej kondícii. A tak si myslím, že sa to mení,“ dodal.
Prezidentovo vyhlásenie však zaznelo len niekoľko týždňov po tom, čo jeho administratíva požiadala Kongres o miliardy dolárov na financovanie svojich testovacích a očkovacích programov počas potenciálnej jesennej vlny ochorenia.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This