Ortopedický magazín logo

Reklama

Anglicko otvorí špecializované ambulancie na pomoc deťom s obezitou

Anglicko otvorí špecializované ambulancie na pomoc deťom s obezitou

Britská Národná zdravotná služba (NHS) v Anglicku otvorí 15 špecializovaných ambulantných zariadení pre deti trpiace obezitou. Tieto zariadenia poskytnú ročne starostlivosť 1000 deťom s obezitou a mladým ľuďom vo veku od dvoch do 18 rokov s vysokým stupňom obezity.

Ambulancie poskytnú svojim pacientom stravovacie plány, starostlivosť o psychické zdravie a podporu koučov. Ide o súčasť plánu zakročiť proti nárastu obezity medzi deťmi a mladými ľuďmi. Cieľom je včas zabrániť dlhodobým zdravotným problémom ako diabetes, cievna mozgová príhoda či rakovina.

Experti sa takisto pokúsia určiť príčiny obezity u detí a do úvahy budú pri tom brať ich psychické a fyzické zdravie. Jedno z piatich detí v Británii v súčasnosti trpí obezitou, ktorá môže zvýšiť riziko rozvoja vážnych zdravotných problémov, píše NHS na svojej webovej stránke. U týchto detí sa takisto môžu objaviť problémy s dýchaním, spánkom a psychickým zdravím.

Šéfka NHS v Anglicku Amanda Pritchardová uviedla, že pandémia upozornila na výskyt obezity. „Mnohí zraniteľní mladí ľudia počas pandémie bojujú s nárastom hmotnosti,“ povedala. Obezita bez dostatočnej kontroly môže mať podľa nej ďalšie veľmi vážne následky – od cukrovky až po rakovinu.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This