Ortopedický magazín logo

Reklama

Amy Purdy v devätnástich prišla o obe nohy. Jej príbeh patrí k najlepším motivačným prezentáciám

Príbeh Amy Purdy patrí k najlepším motiváciám

zdroj: instagram_ amypurdygurl

Život Amy Purdy bol plný zážitkov a dobrodružstiev. Rodičia ju viedli k láske k prírode, zdraviu a ku cestovaniu. Vášnivo sa venovala snowboardingu, keď ju v devätnástich rokoch s príznakmi podobnými chrípke previezli do nemocnice. Išlo o septický šok. Jej šanca na prežitie bola v tej chvíli dve percentá.

Po viacnásobných transfúziách krvi a odstránení prasknutej sleziny lekári Amy diagnostikovali meningokokovú meningitídu. Ide o pomerne známu bakteriálnu infekciu. Pred nákazou sa dá chrániť vakcínou. Pre nedostatočný obeh krvi museli lekári pristúpiť k amputácii oboch nôh pod kolenom. Týždeň pred 21. narodeninami podstúpila ďalšiu operáciu, otec jej daroval obličku.

Po tom všetkom, čo si zažila, prišiel moment, keď sa musela opäť zapojiť do života, plniť si svoje ciele a sny, rovnako ako predtým.

Stala sa jednou z najlepších svetových snowboardistiek s hendikepom. V máji 2013 bola Amy Medzinárodným olympijským výborom označená za jednu z 15 najznámejších parašportovkýň na svete. V roku 2014 získala v Soči paralympijský bronz.

Popri snowboardingu tajne trénovala tanec a ešte v roku 2014 inšpirovala milióny fanúšikov ohromujúcimi výkonmi v relácii Dancing With The Stars spoločnosti ABC, v ktorej sa nakoniec prebojovala do finále.

Amy Purdy

Pozitívny prístup k životu

Kreativita a  pozitívny prístup Amy Purdy otvorili dvere k mnohým zaujímavým spoluprácam. Účinkovala vo videoklipe Madonny. Získala aj rôzne herecké úlohy.

Písali o nej v mnohých časopisoch vrátane ESPN Body Issue alebo People. Objavila sa tiež v reklamných kampaniach pre spoločnosti Toyota, The Hartford, P&G, Duracell, Kelloggs, Element, Coca-Cola a ďalších.

Amy Purdy

Vycibrila si aj ďalšiu schopnosť ‒ vystupovať a rečniť na verejnosti. Amin príbeh s fotodokumentáciou bol prezentovaný v rôznych kútoch sveta. Jej dar reči a motivujúci prejav boli ešte dlho uvádzané ako príklad ukážkovej motivačnej prezentácie.

Medzi svoje najväčšie úspechy Amy považuje to, že s manželom Danielom Galem založili v roku 2005 spoločnosť Adaptive Action Sports (AAS). Je to nezisková organizácia, ktorá pomáha osobám s trvalým postihnutím zapojiť sa do akčných športov. AAS uzavrela partnerstvo s ESPN a organizuje „adaptívne“ akčné športové súťaže na letných a zimných hrách ESPN X. Tieto udalosti pomohli pri doplnení adaptívneho snowboardingu na paralympijské hry v roku 2014.

Redakcia

Zdroje:

https://amypurdy.com/about/

http://adacs.org

https://www.instagram.com/p/CLMtfvSjr9Y/

Foto: instagram_amypurdygurl

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This