Ortopedický magazín logo

Reklama

Ako sa správať počas Veľkej noci? Rady odborníkov, ako sa počas sviatkov chrániť pred koronavírusom

Ako sa správať počas Veľkej noci

Foto: ilustračné, Envato Elements

Ľudia by cez Veľkú noc mali obmedziť stretnutia, odložiť tradičnú šibačku a oblievačku a na bohoslužbách sa zúčastniť len virtuálne. Vyzýva na to konzílium odborníkov, ktoré vydalo desať odporúčaní pre veľkonočné sviatky. Verejnosť upozorňuje, že hoci sa situácia s pandémiou nového koronavírusu na Slovensku pomaly zlepšuje, stále je vážna. Apeluje preto na zodpovednosť ľudí.

  1. Ľudia by počas sviatkov nemali cestovať mimo svojho okresu a chrániť by sa mali nosením rúšok aj vonku.
  2. „Nenavštevujme ani očkovaných starých rodičov a rodičov,“ odporúčajú odborníci.
  3. Je nutné naďalej rešpektovať 14-dňovú karanténu svojich príbuzných, ktorí sa vrátili zo zahraničia. Musia sa registrovať v takzvanej e-hranici.
  4. Konzílium radí oddychovať v prírode a športovať bezpečne, teda individuálne a v prírode.

Slovensko má podľa hlavného hygienika SR Jána Mikasa nádej, aby sa epidemiologická situácia v súvislosti s novým koronavírusom zlepšila. Závisieť to však podľa neho bude od správania sa občanov počas veľkonočných sviatkov. Chápe, že bude ťažké vzdať sa stretnutí s rodinou a priateľmi, spoločnej oslavy viery či tradičnej šibačky a oblievačky, je to však podľa neho potrebné urobiť.

Po Vianociach sme všetci videli, akú veľkú cenu môžeme zaplatiť za pár bezstarostných dní. Nedopusťme, aby sa to zopakovalo,“ zdôraznil v otvorenom liste. Súčasné protipandemické opatrenia sú podľa hlavného hygienika nastavené dostatočne, je však dôležité, aby ich ľudia dodržiavali.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This